Интересности


все интересности

Волеміпайн та свята водичка
ТамТут-огляд №1
25 серпня 2006

Хочу поділитися з вами новинами, що зацікавили мене цього тижня.
А почну я з незвичного подарунка, який отримав Нікитський ботанічний сад, розташований у Криму.
Складався цей подарунок з близько ста дорослих рослин волеміпайн, вік якої, за приблизними підрахунками біологів, близько тисячі років. Саме таку рослину було знайдено на території національного парку в Австралії, звідки її і було передано у Нікитський ботсад.
Місце знахідки цієї унікальної рослини досі тримають у секреті, оскільки таким чином дослідники сподіваються зберегти її для майбутніх поколінь.
Мабуть, це й вірно, адже всі ми чудово розуміємо, до чого може призвести паломництво багаточисленних туристів або ж навіть науковців з усього світу...
До речі, про наступні покоління. Якщо вірити японцям, у майбутньому людство може кардинально змінити своє вбрання. І мова при цьому йде не стільки про зовнішній вигляд нашої одежи.
Річ у тім, що японці створили одяг, який самостійно зігріває або охолоджує свого власника. Така суперодежа працює на батарейках і здатна протягом більш як трьох годин підтримувати температуру своєї поверхні від 10 до 30 градусів Цельсія.
Наступним етапом, обіцяють розробники, стане створення одягу, температура якого змінюватиметься в залежності від температури тіла її “хазяїна”. Очікується поява такої одежи у продажу вже у найближчі два роки.
Взагалі дехто стверджує, що у майбутньому може змінитися не лише одежа, а й наша житло. Наприклад, з‘являться будинки, які будуть самі по собі “зростати”.
Не вірите? Але саме такий проект (фактично живу екосистему), що отримав назву Fab Tree Hab, пропонує архітектор Мітчелл Хоакім з лабораторії Масачутського технологічного інституту.
Каркас цього своєрідного будинку створюватиметься за допомогою методу плетіння: молоді декревця переплітатимуться, формуючи арку, екран або решітку, і закріплюватимуться таким чином, щоб ця форма зберігалася.
Коли каркас розростеться і зміцніє (а для цього потрібно кілька років у тропічному кліматі або ж ціле десятиріччя у помірному), у зовнішні стіни ”споруди” буде вплетений щільний шар захисної лози. Утворені дірки заповнять землею та рослинами.
Від вологи та сонця таку будівлю захищатиме суміш глини і соломи на внутрішній поверхні стін, покрита зовні гладким шаром глини.
Дощова вода буде збиратися на даху і по спеціальних трубах прямувати в будинок для використання людьми та рослинами. Стічні води очищуватимуться в розташованому поруч ставку. Цю роботу будуть виконувати спеціально “поселені” там бактерії, риби та мікроорганізми.
Вікна цієї будівлі також будуть досить своєрідними. Так, північні вікна охолоджуватимуть приміщення спекотної пори року. І навпаки, південні вікна, шибки яких планується створювати з соєвого пластику, зимою накопичуватимуть тепло.
Ось вам і вирішення проблеми збереження тепла, чи не так?
Між іншим, трохи й про паливо. Виявляється, криза, пов’язана з нестачею нафти на нашій планеті, може бути вирішена за допомогою вугілля, запасів якого, як кажуть, вистачить ще не на одну сотню років.
Такі розробки вже йдуть. При цьому, у двох напрямах.
Перший шлях передбачає газифікування вугілля за допомогою каталізаторів. Під час такого газифікування утворюється синтезгаз, з якого можна робити метанол - хімічну речовину, з якої вчені і розраховують створювати у подальшому численні продукти великої хімії.
Інший шлях має на меті перетворення вугілля на штучну нафту гідруванням, тобто насиченням молекул вугілля воднем, знову ж таки за допомогою каталізаторів (далі процес рухатиметься за звичною схемою).
Так що наука, як кажуть, не стоїть на місці, а, навпаки, крокує вперед семимільним кроками. Це видно й на прикладі іншої інформації, що стосується незрячих людей.
Мова йде про імплантант, розроблений дослідниками з універститету Глазго, який надає можливість сліпим без сторонньої допомоги переміщатися вулицею і розрізняти обличчя оточуючих.
Складається цей пристрій з детектора зображення, що вловлює світлові сигнали і перетворює їх на електричні імпульси, та кількох сотень мікроскопічних електродів, які передають імпульси на зоровий нерв.
Діє цей імплантант, що здатний виконувати функції сітчатої облонки ока, за принципом світлочутливого датчика цифрової камери. За словами його автора, провідного дослідника доктора Кіта Матісона, створений його групою прилад здатний взяти на себе функції світлочутливих клітин сітківки, що гинуть за таких захворювань як вікова макулярна дегенерація і прогресуюча дегенерація сітківки.
Хворих з таким діагнозом у світі нині, на жаль, багато. Так, лише у одній Великій Британії, батьківщині цього винаходу, їх близько мільйона!
Між інших, саме у цій країні відбувся нещодавна черговий скандал, пов’язаний з ім’ям відомої співачки Мадонни, що вкотре, здається, шокувала світову громадськість.
Відбулося це, як Ви вже зрозуміли, під час її недавніх гастролей Великою Британією, коли Мадонна звернулася до організаторів турне з вимогою подати їй пляшку горілки.
Утім, як виявилося пізніше, потрібен був співачці цей міцний напій лише для того, щоб ... почистити своє концертне вбрання. Так, так! Виявляється, цей трюк частенько використовують співаки, зокрема, оперні, що сильно пітніють.
А робиться це так. Горілка наливається у пляшку і розпорскується прямо на плямах. Вилитий алкоголь вбиває бактерії і освіжає концертні костюми.
Ось вам ще одне використання такого популярного у широких колах нашої громадськості напою. Яке, утім (впевнений у цьому), не дуже сподобається більшості представників сильної статі, до яких, між іншим, звернена передостання моя інформація.
Як стверджують деякі вчені, після сну в одному ліжку з коханою дружиною або просто подружкою у чоловіків значно знижується інтелектуальний потенціал. І, навпаки, якщо чоловік спить один, такого з ним не відбувається.
Пояснюють вчені цей феномен таким чином. Незалежно від того, має чоловік зі своєю партнеркою інтимні стосунки чи ні, він навіть уві сні не перестає усвідомлювати, що у ліжку не сам. А це призводить до постійного зростання рівня гормонів стресу в організмі.
Як наслідок - вранці чоловікам потрібно значно більше часу для того, щоб сконцентруватися на роботі або якихось проблемах. Саме тому вчені рекомендують представникам сильної статі перед відповідальними заходами, що потребують максимальної сконцентрованості, спати в окремому ліжку.
Цікаво, що, жінкам, напроти, інша людина в ліжку не заважає виспатися і почуватися вранці свіжими. Жіночий сон, стверджують вчені, значно глибший і безтурботніший, ніж чоловічий.
Ну, дива, так?
А ось вам, до речі, й справжнє диво, яке сталося в індійському місті Мумбаї – діловій столиці країни.
Тут неподалік суфійської святині вода в морі несподівано стала солодкою. Віряни проголосили це знаменням господнім і почали приводити сюди хворих та дітей, щоб вони попили святої води.
Лікарі, утім, вважають, що набула вода солодкого присмаку через хімічні викиди, які могли зявитися вище за течією.
Ось це й усі, мабуть, новини на сьогодні.

Сергій Тишковець

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc