Интересности


все интересности


Програма від Microsoft і технологія нового часу. ТамТут-обзор №101

Програма від Microsoft і технологія нового часу
ТамТут-огляд №101
18.08.2008
читать по-русски

Спочатку невеличка інформація для тих, хто цікавиться комп'ютерами та програмним забезпеченням. Йде мова про компанію Microsoft, яка, здається, збирається відправити на «смітник історії» своє улюблене створіння - операційну систему Windows.
В усякому разі, саме таку інформацію оприлюднили експерти американської газети «SD Times», спеціалізованого видання для розробників програмного забезпечення, які, посилаючись на внутрішні документи Microsoft, стверджують, що компанія активно працює над створенням нової операційної системи Midori.
Офіційні представництва Microsoft, утім, поки що відмовляються підтвердити цей факт. Однак знаючі люди вважають, що чутки «не настільки вже й перебільшені». Так, Леонід Кантер, технічний директор постачальника програмного забезпечення Лінукс Плюс, каже наступне: «Microsoft цілком може відмовитися від Windows, оскільки [ця операційна система] тягне за собою занадто багато «хвостів» - старих додатків, які необхідно підтримувати. І це заважає Microsoft рухатися вперед».
До речі, про рух вперед. Чи знаєте ви, що вже у найближчому часі Інтернет застаріє? Утім, не засмучуйтеся завчасно - вчені вже створили йому заміну. Швидкість цієї нової Мережі така (вона у 10 тисяч разів перевищує швидкість нинішнього інтернету), що дозволяє скачувати фільми за лічені секунди. При цьому вона надає також можливість передавати голографічне зображення, підтримувати одночасну гру сотень тисяч гравців та знижує вартість відеотелефонії за рахунок високої роздільної здатності до вартості місцевого дзвінка.
Розробив цю нову мережеву технологію Європейський центр ядерних досліджень, який стояв ще на початку інтернету. Як стверджує Девід Бріттон, професор університету Глазго і провідна фігура у розробці проекту, нова Мережа змінить суспільство до невпізнанності. «З такими обчислювальними потужностями майбутні покоління матимуть можливість співробітничати та спілкуватися так, як люди старого покоління і уявити собі не можуть», - каже він.
Потужність Мережі можна буде оцінити вже цим летом, після того як введуть у дію Великий адронний колайдер (ВАК). Цей новий прискорювач елементарних часток будується для того, щоб досліджувати джерела всесвіту. Саме для забезпечення здатності обробити весь потік даних, який надходять від ВАК, і була розроблена нова Мережа, яка буде запущена паралельно з ним.
Нова мережева технологія тимчасово буде працювати разом з інтернетом, зв'язуючи 11 наукових центрів у США, Канаді, на Далекому Сході та в Європі. Кожен такий центр буде поєднаний з іншими дослідницькими організаціями, які будуть підключатися до Мережи, використовуючи свої власні високошвидкісні інститутські мережі.
За словами Яна Берда, керівника проекту високошвидкісних обчислень центру, Мережа дозволить повністю відмовитися від використання персональних комп'ютерів і зберігати всю інформацію в інтернеті. При цьому комп'ютери, підключені до такої мережі, зможуть блискавично обмінюватися інформацією, що дозволить вченим використовувати тисячі комп'ютерів в усьому світі і значно прискорити процес обробки інформації.
Але вже зараз ученим вдалося за допомогою Мережі розробити нові ліки від малярії, для чого потрібно було проаналізувати більше 140 млн компонентів. Цікаво, що при використанні комп'ютерів, з'єднаних через звичайний інтернет, цей процес зайняв би 420 років.
Необхідно, утім, відзначити, що для звичайних інтернет-користувачів Мережа виявиться недоступною. Проте крупні телекомунікаційні компанії уже взяли на озброєння передові технології, які у ній використовуються. Однієї з найбільш ефективних з них є технологія так званого динамічного перемикання, коли для користувача, що скачує з інтернету великі обсяги даних, наприклад фільм, створюється спеціальний виділений канал. Існування такого каналу й приведе до того, що фільм можна буде скачати за 5 секунд замість сьогоднішніх трьох годин.

Сергій Тишковець
колаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc