Интересности


все интересности

Далека давнина, професіонали, аматори та найбільш затребувані професії
ТамТут-огляд №12
11 листопада 2006

Ну що ж, пані та панове українці, настав час пишатися своєю країною.
Як, Ви ще нічого не знаєте? А тим часом десятки вчених з усього світу з'їхалися в місто-герой Севастополь, де ведуться розкопки невідомих споруд, що можуть виявитися залишками давніх пірамід.
Побудовані були ці підземні споруди, на думку дослідників, скоріше за все, представниками давньої цивілізації, яка загинула 65 млн років тому внаслідок падіння гігантського метеорита. А знайшов їх місцевий археолог-аматор Віталій Гох, що застосовував прилад власного виготовлення, який, за його словами, дозволяє легко визначати будь-які речовини під землею.
Так одного разу він і натрапив на це “архітектурне кладовище”. Подальші виміри привели Гоха до висновку, що подібні структури не могли виникнути природним шляхом, а були створені штучно. “Це техногенна піраміда, що випромінює енергію в певні періоди, - каже він - і ця енергія також специфічна".
Отже, як кажуть, слава Україні.
Професійні археологи, щоправда, досить скептично відносяться до ідеї існування пірамід на території Європи. Так, ще кілька місяців тому вони тихенько собі підсміювалися над боснійськими шукачами, які начебто знайшли у себе залишки споруд віком у 12 тисяч років, схожих на піраміду Хеопса. Ну, а нині вони так само іронічно відносяться й до заяви Віталія та його однодумців про те, що такі ж споруди могли існувати ще за часів динозаврів.
Але ж ми з Вами, як справжні патріоти, не повіримо цим так званим професіоналам. Це ж наша рідна країна, де все було раніше, ніж де-небудь ще. Тому не повіримо і в знахідку італійських вчених, які нещодавно в Лісабоні заявили, начебто першими європейцями були саме вони, італійці.
Почалося все з того, що їхні палеонтологи та антропологи під час розкопок стоянки мисливців у провінції Апулія знайшли кремінні знаряддя праці, а також залишки сорока трьох ссавців, серед яких були кістки мамонтів і саблезубих тигрів. Це й надало їм право стверджувати, що саме на італійській території і поселилися вперше представники так званого виду Homo ergaster (що означає "Людина працююча"), які потрапили сюди через Близький Схід 1,7 мільйони років тому.
З цим поки що не погоджуються мешканці Іспанії, чия країна раніше вважалася батьківщиною європейців. Не погоджуємося і ми, оскільки знаємо, що насправді все розпочиналося саме з нашої країни. Адже, вірячи в це, нам набагато легше переносити те, що нині тут відбувається. Тож і будемо вважати, що саме з нас розпочалася і Європа. І що піраміди також вперше зявилися тут. Ну, а єгиптяни вже були потім.
Хоча інколи нам і доводиться визнавати, що не все, на жаль, відбувалося лише на нашій території. Та й не всі видатні люди, здається, тут народилися. Взяти, наприклад, хоча б того ж Леонардо да Вінчі. Утім, згадую, десь я читав, що й він був родом з України...
Але не так вважають фахівці з університету Чіеті, які нещодавно проаналізувати двісті відбитків пальців Леонардо. Спираючись на цей аналіз, вони стверджують, що мати художника була не італійською селянкою, як вважає і досі більшість його біографів, а рабинею, вивезеною в Тоскану з Близького Сходу.
Це відкриття, до речі, підтверджує гіпотезу одного з найбільших знавців творчості Леонардо Алессандро Веццозі, який завжди саме так і вважав. Ну, тобто, що хтось з пращурів Леонардо походить саме з однієї з арабських країн.
Так що, схоже, Дену Брауну ще буде чим зайнятися у найближчі роки.
А ось Вам ще одна цікава інформація про давнину та про знахідки. Іншій групі вчених вдалося розшифрувати трактат невідомого давньогрецького автора, який було знайдено ще у 1962 році.
Розповідається в ньому про подорож у царство Аїда – загробний світ, в який вірили мешканці Давньої Еллади. Таким чином, цей папірус Дервені (така його назва) можна вважати своєрідною "Божественою комедією" античності. Ось тільки за “гіда” автор, що жив за півтори тисячі років до Данте, використовує не Вергілія, а Орфея, який, за сюжетом, добре вивчив це античне “царство диявола”, поки врятовував свою Еврідіку.
Датують сувій приблизно 340 роком до н е, тобто часом правління батька Олександра Великого Філіпа II Македонського. Хоча є й інші думки з цього приводу.
...Але, вибачте, щось я з Вами сьогодні у минуле поринув. Тож давайте швиденько повернемося в сьогоднішній день. Або про щось, що майбутнього нашого стосується, згадаємо. Ви не проти?
Ну, наприклад, про те, представники яких професій стануть найбільш затребуваними у майбутньому. Так ось, виявляється, що десь у році 2016-му найкраще за всіх будуть жити фахівці компьютерної галузі, медичні працівники та фінансові аналітики.
Варто, щоправда, згадати, що цей висновок стосується зовсім не нашої країни, оскільки проводився він, за даними національного статистичного бюро, американським журналом Money Magazine.
Як це все виглядатиме в нашій країні, невідомо. Адже якщо прослідити розвиток подій в Україні...
Утім, не будемо про це. Краще на цьому поставимо крапку. Отаку -

Сергій Тишковець
коллаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc