Интересности


все интересности

Океанський тиранозавр та вся правда про метеликів
ТамТут-огляд №2
1 вересня 2006

Цього разу я, мабуть, почну з так званого “океанського тиранозавра”, скам’янілі рештки якого були знайдені нещодавна австралійськими вченими.
Цей прадавній хижий родич блакитного кита, вік якого 25 млн років, поповнить список інших знайдених у Австралії унікальних істот, що мають такі екзотичні назви, як рогатий “диявольський валабі” та “шаблезубий кенгуру”. Рештки цих тварин змусили по-новому подивитися на доісторичне минуле континенту.
А ось американські вчені з музею мистецтва Волтерса в Балтіморі зробили зовсім іншу знахідку - ними були виявлені сім трактатів легендарного давньогрецького вченого Архімеда.
Ці тексти було написано на пергаменті, зробленому з козачої шкіри у Х столітті. У XIII столітті грецькі ченці одного з православних монастирів Єрусаліму зашкребли твори давнього вченого і нанесли на пеоргаменти псалми. Однак за допомогою особливого рентгену вченим вдалося відновити первинний текст, який був на пергаменті.
Вражені вчені назвали знахідку “восьмим чудом світу”.
Що ж, дякуючи богові, талановиті люди були завжди. Не виняток й наш час, адже якби їх не було, то не мали б ми з вами сьогодні того, що звикли називати досягненням сучасної техніки. Ви зі мною згодні?
Ось Вам приклад. У Пекіні з’явиться перша китайська підземка, де машиніста в потягах замінить “автопілот”. Вперше таку систему запровадять на лінії метро, що зв’яже пекінський аеропорт з районами на сході столиці.
Застосування цієї нової технології, розробленої компанією “Алстом”, зробить експреси малошумними, завдяки чому потяги зможуть розвивати швидкість до 110 км/год, що на 30 км/год більше, ніж у звичайних метропоїздів. Підземку буде введено експлуатацію напередодні пекинської Олімпіади-2008.
Варто відмітити, що загальна довжина цієї гілки з чотирма станціями становитиме понад 27 км, сама ж поїздка займатиме лише 16 хвилин.
Цікаво було б покататися на такому експресі, чи не так? Але ще цікавіше, як на мене, було б взяти участь у російському експерименті з моделюванням пілотованого польоту на Марс.
Цей умовний політ, проведення якого планується на четвертий квартал 2007 року, триватиме від 520 до 700 діб. За цей час шість випробувачів-добровольців з різних країн світу житимуть в ізоляції в макеті “марсіанського” корабля обсягом 550 куб м і спілкуватимуться зі світом лише через електронную пошту.
На сьогоднішній день вже надійшло близько пятидесяти заявок від добровольців на участь в експерименті. Щоправда, вимоги до інтернаціонального екіпажу достатньо суворі. Так, кожен кандидат повинен мати вищу освіту і добре володіти російською та англійською мовами. При цьому віддаватимуть перевагу фахівцям з обчислювальної техніки, інженерам, лікарям та біологам.
Прийом заявок на участь в експерименті триватиме до 31 грудня цього року. Так що, за бажанням, свою кандидатуру можете запропонувати і Ви.
Утім, прославитися можна й простіше. Наприклад, так, як це зробив ужгородський кондитер Валентин Штефаньо, що виготовив для своєї нареченої вінчальне плаття з... заварних булочок.
Потрібно сказати, що на цей “витвір кулінарного мистецтва” пішло аж 150 яєць, пять кілограмів муки та стільки ж маргарину. Вага ж цього досить екзотичного плаття становила близько десяти кілограмів.
Ось до чого призводить кохання, чи не так?...
Ну, а зараз перемістимося до Севастополя, де відкрився перший у нашій країні сад метеликів.
Тут, розповідають очевидці, зібрано на сьогоднішній день вже пятдесят субтропічних та тропічних метеликів кількох десятків видів, що літають собі поміж вічнозелених рослин, відтворених руїн міста інків та штучних водоймищ з рибками і ні про що не думають – ані про уряд, ані про якихось мерів... Щоправда, й живуть вони лише тиждень, тому й доведеться організаторам цього саду постійно відтворювати колекцію.
Так що, думай-не думай, а метеликом стати навряд чи захочеться...
До речі, подібні заклади є лише у Великій Британії. Як тут не наповнитися гордістю про свою країну?
А ще в Україні спущено на воду перше за роки незалежності судно вітчизняного виробництва – несамохідну баржу “Європа”, створену на Запорізському суднобудівному заводі. Це судно, вартість якого становить близько $1 мільйона, плаватиме Дунаєм для доставки вантажів у Румунію, Сербію та Угорщину. Надалі ж на підприємстві планується побудувати ще 24 таких судна (гроші на їх створення пообіцяв надати Європейський банк реконструкції та розвитку).
Ну все. Мабуть, це усі новини на сьогодні.

Сергій Тишковець
коллаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc    

Создание макетов архитектурные макеты. . Купить сувенирную продукцию по низким ценам в Воронеже можно у нас.