Интересности


все интересности

Винахідники, тіранозаври та ефект Моцарта. ТамТут-огляд №33

Винахідники, тіранозаври та ефект Моцарта
ТамТут-огляд №33
16 квітня 2007
читать по-русски

Чи знаєте Ви, де проживає наймолодша винахідниця? У США. Цікаво, що найперше своє відкриття вона зробила вже у два роки. А у чотири навіть отримала патент на винахід - дівчинка зрозуміла, що ящики стола можна відчиняти за допомогою іграшки з присоскою. Пізніше її батьки запропонували поділитися цим пристосуванням з людьми, прикутими до інвалідних колясок.
До речі, про винахідників та їхню творчість. Багато хто з мешканців нашої планети не відмовилися б, думаю, від «мотованни» Едда Чайна, що проживає неподалік від ірландської столиці Дубліна.
Раніше цей громадянин частенько спізнювався на роботу через те, що багато часу витрачав на гоління та умивання. Тепер для нього цієї проблеми не існує. Річ у тому, що Едд дістається до роботи за допомогою транспортного засобу власного виробництва, який поєнує у собі моторолер та… санвузол. Тож нині ірландець вмивається і голиться дорогою на роботу, а у спекотні дні, особливо, коли «мотованну» веде дружина, навіть приймає душ.
Утім, змінимо тему й поговоримо про гроші. Або, якщо бути точним, про можливості їх «здобувати». Для цього перемістимося за океан, у місто Комламбус (США), де кілька заповзятливих підприємців створили досить своєрідний фонд.
Мета цієї організації - допомога... багатіям, оскільки, як стверджують організатори фонду, саме вони нині найбільше потребують допомоги. Тож і назва у цієї комерційної організації підходяща - «Фонд допомоги багатим людям».
«Чим краще живе багата людина, - кажуть «творці» цієї структури - тим краще живуть незаможні, для яких бізнесмени відкривають нові робочі місця і тим дають їм можливість заробляти». Досить оригінальна точка зору, чи не так? Тому й основну допомогу «нужденним» олігархам підприємці чекають від бідняків.
Між іншим, два американських президенти, а саме, Франклін Делано Рузвельт і Джордж Буш-Молодший, були нещодавно визнані найзнаменитішими ораторами. Щоправда, не лише вони, а ще й фюрер Третього рейху Адольф Гітлер.
Основою для прийняття такого рішення стали промови цих панів, зокрема, виступ президента Рузвельта, у якому проголошувалося про вступ США у Другу світову війну (1941), промова президента Буша про атаку терористів на Нью-Йорк і Вашингтон, після чого розпочалася глобальна війна з терроизмом і вторгнення у Афганістан та Ірак (2001), а також виступ Адольфа Гітлера 1939 року перед рейхстагом, у якому він оголосив про намір Німеччини силою вирішити питання з Польщею (фактично, це було оголошення Другої світової війни).
Якщо вже ми згадали про минуле, є пропозиція відправити нашу «машину Тамтут-часу» десь на відстань у 68 млн років. Ви не проти? Ця невеличка «часова мандрівка» необхідна нам для того, щоб трохи уважніше розгледіти так званих тиранозаврів (нагадаю: найвідоміших та найкровожерливіших динозаврів).
Виявляється, виглядали ці велетенські «тварюки» (середня вага яких сягала 5 тон) зовсім інакше, ніж ми досі це собі уявляли. Так, більшість гігантських ящерів (зокрема, Tyrannosaurus Rex) були вкрита пір'ям. Тобто все свідчить про те, що динозаври були більше схожі на птахів, ніж на сучасних ящірок.
З таким сенсаційним висновком, зокрема, виступив вчений з Дублінського університетського коледжу, палеонтолог Гаррет Дайк. «Зовні тиранозавр, імовірно, нагадував гігантське курча» - стверджує він. Тож і висновок робить відповідний: тиранозаври є далекими родичами курчати.
До речі, про наших «далеких родичів». На аукціоні Сhristie's у Парижі відбулися незвичайні торги - тут на продаж було виставлено кістяки мамонта з назвою Президент (€260 тис), а також шорстистого носорога (€100 тис). Відомо, що палеонтологи проведення подібного аукціону розкритикували.
А ось вам остання інформація, що стосується цього разу музики.
Деякий час тому вважалося, що класична музика впливає на людину, підвищуючи її розумові здатності. Отримала ця теорія назву «ефект Моцарта». Так от, нещодавно німецькі вчені довели, що це не більше, ніж міф. Подібний ефект, кажуть вони, існує, але триває він не більше 20 хвилин.

Сергій Тишковець
колаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc    

Панели ПВХ для ванной в Москве купить Панели ПВХ для ванной.