Интересности


все интересности

Драні шкарпетки, балакуче дзеркало і калькулятор трупа. ТамТут-огляд №47

Драні шкарпетки, балакуче дзеркало і калькулятор трупа
ТамТут-огляд №49
14 серпня 2007
читать по-русски

Що ви робите з драними шкарпетками? Викидаєте? А ось і дарма. Робіть краще як японці - носіть їх і радуйтеся життю.
Повірте, це зовсім не жарт, адже у токійських універмагах й дійсно вже з'явився цей «диво-товар». І це не помилка виробників, а данина моді, яка диктується урядом з метою економії енергії.
Річ у тому, що вже третій рік поспіль з настанням літа японська влада зобов'язує державні установи встановлювати кондиціонери на відмітці не нижче 28 градусів, закликаючи до цього й інших громадян.
Ця програма, що має назву «На роботу - без краватки», вже встигла змінити зовнішній вигляд японських службовців та бізнесменів, насамперед чоловіків – нині тут пропагандується легкий одяг вільного покрою. А ось тепер дісталися й до носків.
Акуратно прошита по краях дірка приходиться на верхню половину підошви. Як стверджують виробники, покупцям дуже подобаються такі шкарпетки - кажуть, що в них гарна «вентиляція», та й взагалі носити їх дуже приємно.
Цікаво, що подібний «неформальний» стиль одягу поступово стає модним не лише в Японії, а й у деяких інших країнах, зокрема, в Італії та Іспанії.
«Фанатом» цієї моди став, схоже, навіть голова Всесвітнього банку, американець Пол Вулфовіц, який ще у лютому цього року під час відвідування турецької мечеті у місті Едірне продемонстрував всьому світові свої драні шкарпетки.
Втім, дехто подейкує, що насправді стало це зовсім не тому - мовляв, Вулфовіц не знав або забув, що перед входом у мечеть необхідно знімати взуття, тому й відбувся конфуз. А у штаб-квартирі Всесвітнього банку поскаржилися на величезну зайнятість шефа: «Це не з відсутності поваги до ісламу, а через те, що він дуже часто не звертає увагу на практичні деталі».
Словом, коли пана Пола попросили зняти взуття, оточуючі з величезним здивуванням побачили, що на шкарпетках у нього - дві дірки на рівні великих пальців. Першими на це звернули увагу оператори турецької телекомпанії компанії NTV, а потім про конфуз проінформувала місцева преса, яка опублікувала фотографії.
До речі, після інциденту в мечеті Вулфовиц потрапив і в іншу неприємну ситуацію: він вирішив купити на базарі два браслети, але йому не вистачило грошей. Відсутні 150 євро йому позичив охоронець.
Але розпрощаємося з Вулфовіцем і перемістимося на його батьківщину, а точніше, у місто Нью-Йорк, де кілька крупних магазинів одягу почали надавати своїм клієнтам нову та корисну розробку - балакуче дзеркало, що дозволяє підібрати гарний і підходящий одяг.
«Спілкується» воно з покупцями за допомогою відео та інтернету. Відбувається це так. Камера, вмонтована у дзеркало, фіксує зображення людини, яка міряє одяг, після чого відправляє знімок на його особисту сторінку в інтернеті, доступ до якої мають лише зареєстровані родичі та друзі.
Після того, як зображення клієнта потрапляє в інтернет, його друзі або родичі отримують можливість визначити, чи підходить йому ця річ. Своє думку вони висловлюють за допомогою коротких текстових повідомлень.
До речі, якщо вже мова зайшла про інтернет, згадаємо про досить екзотичний ресурс, що має «поетичну» назву «Калькулятор трупа» - тут кожний бажаючий може розрахувати, скільки коштуватиме його власне тіло у випадку передачі для наукових досвідів.
Розраховується вартість трупа, виходячи з двадцяти параметрів. Відповідно, для того, щоб довідатися, наскільки родичі користувача Мережі збагатяться після його смерті, необхідно відповісти на двадцять запитань. В залежності від того, скільки людині років, а також наявності хвороб вартість тіла «потенційного мерця» може становити від півтори до п'яти-шести тисяч доларів.
Цікаво відзначити, що ідея підрахувати вартість власного трупа прийшлася до душі багатьом відвідувачам інтернету…

Сергій Тишковець
колаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc