Интересности


все интересности

Відносна бідність, золотий будиночок та марсіанські яблука
ТамТут-огляд №6
30 вересня 2006

Чи знаєте ви, де проживають найбідніші люди? Та ні за що не здогадаєтеся! У... США та Японії. Щоправда, якщо порівнювати з іншими найбільш розвинутими країнами світу.
Річ у тім, що, як стверджують фахівці Організації економічного співробітництва та розвитку, саме ці дві країни нині поділяють між собою перше та друге місце за рівнем відносної бідності серед свого населення (так називають рівень, коли сім’я отримує менше половини середнього по країні доходу). Причому в Японії, яка й досі залишається однією з найбільш конкурентноспроможних країн світу, ця тенденція може вкрай негативно вплинути на перспективи її подальшого економічного зростання.
А ось цікаво, до речі, як із конкурентноспроможністю у нашої країни? Та не дуже, адже, за висновками Всесвітнього економічного форуму, за останній рік Україна тихесенько собі сповзла з 68 місця (де знаходилася минулого року) до 78 (перед нею знаходиться Вьєтнам, після неї – Шрі Ланка). Першою ж у цьому рейтингу стоїть Швейцарія, що витіснила з лідуючих позицій США, які цього року зайняли лише “почесне” шосте місце.
Водночас, за даними фахівців з інституту реформ, в Україні є двадцять міст, вкладання грошей в економіку яких могло б зацікавити потенційних інвесторів. Так, у трійку лідерів входять Кривій Ріг, Маріуполь та Сімферополь. Взагалі ж, на думку деяких експертів, наша країна нині потребує приблизно $100 млрд інвестицій. Непогана цифра, чи не так?
І ще трохи статистики, але вже іншого гатунку. Як свідчать дані дослідження, проведеного експертами пошукової системи Google, користувачі інтернету з англійського міста Бірмінгем лідують у рейтингу “шукачів” порнографії. Слідом за ними йдуть мешканці також англійського міста Манчестер та австралійських міст Брісбейн, Перт, Сідней і Мельбурн.
До речі, про інтернет, де інколи можна зустріти просто дивовижні заголовки до статей. Чого варті, наприклад, такі - «Алла Пугачова більше не зможе ходити» або ж «Кіркоров паралізований! Валерія чергує у лікарні». Дізнаємося, що ж насправді сталося з колишньою «зоряною парою».
Виявляється, у примадонни сильно набрякають ноги, тому вона погодилася зніматися у мюзіклі “Карнавальна ніч” лише сидячи. А ось “короля російської попси” через перевантаження (цього року він побив абсолютний рекорд по заробітках серед зірок естради Росії) під час перельоту з Болгарії у Росію паралізувало, внаслідок чого його прямо з літака транспортували до лікарні. Утім, Кіркоров не став відлежуватися і наступногого ж ранку відправився на урочисту церемонію відкриття фестивалю "П'ять Зірок", куди повинен був приїхати і чоловік Валерії Йосип Пригожин, який несподівано захворів і потрапив у ту саму лікарню, де відлежувався “зайка”. Тож і опинилася Валерія десь поруч з Кіркоровим.
Ось такий собі “прямий” зв’язок між цими подіями. Але що поробиш - піар є піар.
До речі, про зірки, але вже космічні. А якщо бути більш точним, про одну з найбільш “кровожерливих” планет нашої Сонячної системи. Як стверджують американські вчені, під час польоту на Марс астронавти зустрінуться з радіацією, що істотно вплине на їхній мозок. Так, космічні мандрівник майже не зможуть просторово мислити, у них знизиться пам’ять, а також стійкість до стресу. У зв'язку з цим NASA спонсорувала дванадцять проектів, результати яких підтверджують існування цієї проблеми.
Так що, з яблуками на Марсі, про які так гарно співалося у одній з пісень далекого вже соціалістичного минулого, варто, здається, почекати. Тож і повернемося краще обличчям до нашої грішної землі, де й без марсіанських яблучок відбувається багато цікавого.
Наприклад, у Гонконзі, де побудований такий собі “золотий” будиночок, повністю виконаний з золота 585 проби. Або ж у Сеулі (Корея), де на показі мод було представлено бюстгальтер "Фенікс", прикрашений алмазами, що коштує чималеньку суму - $1 млн 890 тис. Непогана така собі частина туалету, чи не так?
Або у тому ж США, де пентагонські вчені намагаються вирішити фантастичне завдання – розробити генну-інженерну технологію, яка б дозволила інвалідам відрощувати кінцівки. Варто сказати, що американські військові вже давно мріють про “генетичну заміну” протезів для інвалідів-солдатів. Тож і було поставлено перед дослідниками таке завдання - почати вирощувати у ссавців бластеми, тобто групи клітин, здатні перетворюватися на той чи інший орган.
А ще згадаємо сенсаційне повідомлення, яке оприлюднив у свої книзі відомий аргентинський публіцист Абель Басті, згідно з яким Адольф Гітлер та його дружина Єва Браун не покінчили з собою, а благополучно дісталися на підводному човні до маленькій бухті Калета-де-лос-лорос, розташованої у південній провінції Ріо-Негро, після чого “у дружбі та злагоді” прожили до самої старості десь на теренах Аргентини.
Ось такі цікаві події відбуваються зараз на нашій блакитній” планеті. Відбуватимуться вони і надалі, так що буде ще, сподіваюся, нам з вами про що поговорити.

Сергій Тишковець
коллаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc