Интересности


все интересности

Андроїдний двійник у світі щастя та запахів
ТамТут-огляд №8
17 жовтня 2006

Інколи, коли не вистачає часу (а таке буває, чи не так?), мені особисто думається: «От би мати такого двійника, який взяв би на себе виконання частини справ!». І сам себе зупиняю: «Теж мені фантазер, мрійник хохол знайшовся…».
Але, виявляється, не такі вже це й марні фантазії. Наприклад, саме такого двійника вдалося сконструювати японському инженерові Хіросі Ісігуро, який є головним науковим співробітником ATR Intelligent Robotics and Communication Laboratories. Утім, вміє цей андроїд, що має назву Geminoid HI-1, поки що небагато, а саме: сидіти в кріслі, робити якісь жести і крутити головою. При цьому він підморгує, сувається у кріслі, ворушить ногами, а плечі його піднімаються, начебто він дихає. Крім того, у випадку, якщо якийсь відвідувач надто засидівся у кабінеті, «Хіросі-робот» голосом господаря може несподівано вимовити щось на зразок: «А тепер спасибі за увагу».
Пересувається андроїд за допомогою невеликих моторчиков і поршнів зі стисненим повітрям. Сам же він виконаний зі сталевого каркаса та силікону.
До речі, про силікон. Як показують дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення англійського журналу More, збільшені силіконові «частини тіла» подруг зовсім не подобаються їхніх бойфрендам. В усякому разі, британським, оскільки проводилося таке опитування серед 1600 чоловіків саме цієї країні.
Однак інколи саме цей силікон може врятувати своїй «хазяйці» життя. Як це сталося, наприклад, з Джейн Селма Суарез, що стала випадковим свідком перестрілки між бразильською поліцією та наркоторговцями і залишилася жива лише тому, що очманіла куля потрапила їй у груди, зроблені із силікону. Так що, лікарям довелося лише видалити із грудей потерпілий зіпсований силікон, замінивши його на новий, більший за розміром.
Але повернемося до Японії, де іншими вченими, з Токійського інституту технологій, було розроблено пристрій, що розрізняє та відтворює запахи.
Основною сферою застосування такого «нюхального апарату», безумовно, стануть харчова та парфумерна галузі промисловості. Але не тільки цим обмежиться коло його можливих застосувань.
Так, запах, що сподобався власникові мобільного телефону, можна буде передати іншому абоненту у вигляді повідомлення певного формату. Може ця розробка використовуватися й як додатковий сервіс для бажаючих придбати через інтернет квіти, парфумерію та таке інше.
Варто відзначити, що розпочалася ця «епоха запаховедення» вже давно – ще у 40-х роках минулого століття. Є й певні успіхи у цьому напрямку. Згадаємо, наприклад, кінофільм «Новий Cвіт», що вже зараз можна подивитися у двох японських кінотеатрах, деякі сцени якого по-справжньому «пахнуть».
Тож, можливо, скоро й ми матимемо можливість не лише «винюхувати світ», не відходячи від власного компютера, а й мати своє, домашнє, «нюхальне кіно»? Ось тільки не знаю, добре це чи погано, адже інколи там таке можна побачити і, відповідно, унюхати!..
Утім, поговоримо про інше. Наприклад, про щастя, або, якщо бути більш точним, про «Карту щастя», яку склав Адріан Уайт, соціопсихолог з британського Університету. Аналізував він при цьому дані з найрізноманітніших джерел, зокрема, ЮНЕСКО, ЦРУ, фонду The New Economics Foundation і Всесвітньої організації охорони здоров'я, після чого вивчив відповіді 80 000 респондентів з усього миру.
Що ж виявив дослідник? А ось що. Найщасливішою країною у світі, стверджує він, є Данія. Наступні три «щасливі» країни - Швейцарія, Австрія та Ісландія. А ось замикають цей своєрідний рейтинг Зімбабве та Бурунді.
На якому місце у цьому списку займає Україна, невідомо. Утім, ми з вами, напевно, здогадуємося про це. Чи ні?.. А ось ще одна цікава статистика. Виявляється, найбільша кількість атеїстів нині проживає у так званих розвинутих країнах. Так, в усякому разі, стверджують експерти з американського Pitzer College.
Згідно з їх даними, станом на 2005 рік найбільш атеїстичними країнами є Швеція, В'єтнам, Данія, Норвегія, Японія, Чехія, Фінляндія, Франція, Південна Корея та Естонія.
Розглядалися при цьому, щоправда, лише 50 країн світу, так що, як кажуть, можливі деякі і, додам, достатньо істотні корегування.
Таким чином, стверджують експерти, розвинені європейські держави стають все менш релігійними, після чого додають: «У світі ніколи ще не було так багато атеїстів, як зараз».
Наприкінці згадаємо, що у 2002 році, за даними Pew Research, доля глибоко віруючих Європи складала близько 20%, Латинської Америки – 60-80%, а ось Африки – близько 100%.

Сергій Тишковець
коллаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc