Интересности


все интересности

Багатії багатіють, Forbes рахує. ТамТут-огляд №81

Багатії багатіють, Forbes рахує
ТамТут-огляд №81
31 березня 2008
читать по-русски

Добре бути богатієм, чи не так? Наприклад, якщо у вас є гроші, ви спокійно можете замовити собі так званий бомж-тур. Тобто стати на деякий час бродягою. Є бажання? Тоді обумовте час (від 2 годин до 5 діб), після чого переведіть на рахунок відповідній організації «невеличку» суму від $750 до $100 000.
Мета такого «перевтілення» проста - спробувати на деякий час змінити обстановку, розібратися у собі і, якщо буде потреба, кардинально змінити своє життя. Так, в усякому разі, пояснюють призначення цієї «послуги» її організатори. Виходячи з цього, подорож організовується таким чином, щоб замовник зумів перебороти усі свої страхи і комплекси. Саме тому сценарій подій максимально наближений до натуральних подій.
Щоправда, протягом всієї гри за клієнтом постійно ведеться стеження. Для його ж безпеки.
Потрібно сказати, що подібні «клошар-тури», як їх ще називають на Заході, вже давно дуже популярні серед багатіїв. Подейкують, наприклад, що фірму «Служба розваг» із знаменитого фільму Девіда Фінчера «Гра» було списано саме з такої структури, штаб-квартира якої розташовувалася у Лондоні. В Україні ж подібна послуга з'явилася на ринку близько десяти років тому.
Якщо ми вже заговорили про багатіїв, плавно перейдемо до інформації про найбагатших людей планети. А разом з тим розповімо й про «наших» найкрутіших олігархів. Тим більше, що саме такий список вкотре опублікував нещодавно американський фінансово-економічний журнал Forbes (Форбс), одне з найбільш авторитетних та відомих економічних друкованих видань у світі.
Отже, найбагатшою людиною планети минулого року став американець Уоррен Баффет, стан якого оцінюється у $62 млрд. Друге місце зайняв телекомунікаційний магнат і найбагатша людина Латинської Америки, мексиканець Карлос Слім ($60 млрд). Третє місце у Біла Гейтса, стан якого оцінюється нині у $58 млрд.
Далі місця у першій десятці розподілилися таким чином: сталеливарний магнат і власник «Криворіжсталі» Лакшмі Міттал, що проживає зараз у Великобританії (4 місце, $45 млрд), брати-підприємці з Індії Мукеш та Аніл Амбані (5 та 6 місця, відповідно $43 і $42 млрд), засновник мережі магазинів IKEA швед Інгвар Кампард (7 місце, $31 млрд), власник найбільшої компанії у сфері нерухомості Індії Кушал Пал Сінгх (8 місце, $30 млрд), росіянин, глава холдінгу «Базовий елемент» Олег Деріпаска (9 місце, $28 млрд) і, нарешті, співвласник мережі супермаркетів Aldi німець Карл Альберт (10 місце, $27 млрд).
Цікаво, що цього разу Forbes зареєстрував рекордне число мільярдерів віком до 40 років - таких нині 50 чоловік. При цьому рівно половина з них увійшли у рейтинг Forbes вперше. Так, наймолодшим мільярдером планети визнаний творець соціальної інтернет-мережі, американець Марк Закерберг, який у свої 23 роки володіє $1,5 млрд і займає у рейтингу 785 позицію.
Не відстають від своїх «старших товаришів» і наші співвітчизники. Так, цього разу у світовий рейтинг найбагатших людей планети ввійшли сім представників України.
Найбагатшим з них, природно, є співвласник компанії «Систем Кепітал Менеджмент» Рінат Ахметов (127 місце, $7,3 млрд). Друге місце у власника групи «Інтерпайп» Віктора Пінчука (203 місце, $5 млрд). За ними слідують такі громадяни: співвласники групи «Приват» Ігор Коломойський (253-е місце, $4,2 млрд) та Генадій Боголюбов (260 місце, $4 млрд), керівник групи «Фінанси і Кредит» Костянтин Жеваго (327місце, $3,4 млрд), співвласник корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Віталій Гайдук та його діловий партнер Сергій Тарута, що поділили між собою 428 та 429 місця (по $2,7 млрд).
Як стверджують американські експерти, за рік українські мільярдери зуміли сумарно збільшити свій стан приблизно у 2,1 рази - з $14,2 до $29,3 млрд.

Сергій Тишковець
колаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc