Интересности


все интересности

Гіганти, гобліни та гіпотетичне розумнішання людства
ТамТут-огляд №9
20 жовтня 2006

Нещодавно нашу редакцію «відмітив своєю присутністю» комп’ютерний вірус. І, дивлячись на процес відновлення наших бідних постраждалих комп’ютерів, я все думав про те, чи можливе коли-небудь зникнення людей, яким гарно, коли у сусіда хата горить.
Адже відомо, що будь-який подібний вірус – це спеціально створена комп’ютерна програма, породження висококласного програміста, який замість того, щоб зробити щось «добре та вічне», намагається створити черговий «винищувач». Ось такий собі маленький Герострат.
Мабуть, це доставляє йому неабияке задоволення, бо чим інакше пояснити намагання зробити іншим пакость?
Утім, не лише задоволення шукають подібні «хлоп’ята». Деякі з них діють більш цілеспрямовано, намагаючись вилучити те, що «погано лежить».
Згадаємо, наприклад, хакера, вихідця з України, Максима Височанського, якого на початку цього року засудили у Сан-Франциско до майже трьох років ув’язнення. Причина проста - Височанський, відомий також під прізвищем Ковальчук, був визнаний винним у поширенні через інтернет тисяч копій неліцензованих програм, а також у неодноразовому відмиванні грошей. Так, лише під час однієї з таких операцій йому вдалося «заробити» $20 тис.
Отже, «наші» хлопці в світі, як кажуть, не пасуть задніх, а усіляко «рекламують» нашу країну, хоча й досить своєрідним способом. Ось нас вже більше і «впізнають» на Заході.
Утім, не тільки нас. Як повідомляє Комісія з коштовних паперів і бірж США (SEC), в останні місяці клієнти інтернет-брокерів почали ще більше скаржитися на кібершахраїв зі Східної Європи.
Цікаво, а чи залишаться подібні люди і в майбутньому? Ну, наприклад, десь так у році 3000?..
Відносно цього питання вчені, здається, ще не визначитися (чи, може, я чогось не знаю?). Подейкують ж, що у ті часи людство розділиться на два «підвиди» - гігантів і гоблинів. В усякому разі, саме так стверджує доктор Олівер Керрі з Darwin LSE при Лондонській школі економіки.
Внаслідок соціального розшарування, каже він, виникне дивний поділ людства, за яким одні будуть високого, під 2 метри, зросту, у той час як зріст інших, «маленьких» людей, що зовні будуть нагадуватимуть гоблинів, значно зменшиться.
Спровокує таку «генетичну нерівність» більша розбірливість людей майбутнього в партнерах. «Все може обернутися жахливо, - каже пане доктор – оскільки з'являться генетичні «багатії» та «злиденні».
Ось такі собі перспективки. Ну, не знаю, не знаю…
Утім, Homo Sapiens постійно змінюється. Зокрема, за останні 650 років у людини значно змінилася форма черепа, внаслідок чого ми з Вами маємо значно високіше чоло, ніж, скажімо, у людей Середньовіччя.
Про це повідомили нещодавно вчені з Бірмінгемського університету - доктор Пітер Рок та його коллеги, які також стверджують, що в цілому людство поступово розумнішає. З чим я вас і поздоровляю.
Хоча, якщо згадати хакерів та інших «лицарів з великої дороги», «розумнішання» людства викликає величезні сумніви…
З іншого боку, якщо саме таким буде наше майбутнє, люди-гіганти, напевно, матимуть зовсім інше світосприйняття та й взагалі будуть набагато розумнішими від нас. В усякому разі, дуже хочеться на це сподіватися. Адже, як стверджує Олівер Керрі, нащадки генетично вищого класу, що житимуть наприкінці другого тисячоліття до 120 років, будуть інтелігентними та творчими, на противагу тупим та виродливим створенням з «нижчого класу».
І з освітою в них, напевно, теж все буде гаразд… А нині, до речі, як з цим зараз справи?
А ось як. Нещодавно The Times Higher Education Supplement опублікував щорічне рейтингове дослідження кращих вузів планети, згідно з яким у першу трійку ввійшли Гарвард, Кембридж і Оксфорд. У першій сотній також 33 американських університети, 15 британських, по 7 університетів Австралії та Нової Зеландії, по 5 - Швейцарії і Франції та ще по три - Гонконгу, Японії, Канади та Німеччини.
Московський державний університет, що минулого року займав 79 місце, нині перемістився на 93-е. Жодного ж українського вищого навчального закладу у цьому списку немає.
Ось такі справи у нашому «королівстві». Що ж, пропоную нову версію відомого вислову: скажи, як у твоїй країні з освітою, і я скажу, на якому вона місці серед інших…
Утім, щоб не завершувати сьогоднішній свій огляд такою не дуже підбадьорюючою інформацією, розповім наостанок про клавіатуру вартістю три тисячі євро. Річ у тім, що саме стільки (точніше - 3300 євро) коштує одна з двох ексклюзивних клавіатур, якими відзначила десятилітній ювілей бренду Happy Hacking Keyboard японська корпорація Fujitsu. Інша модель наразі обходиться покупцям в 1600 євро.
Придбати ці клавіатури має можливість будь-хто. Тож, якщо у Вас є таке бажання (а, головне, гроші!), поспішайте – обидві моделі випускаються обмеженими партіями. За їхніми назвами прошу звертатися до автора цього огляду.

Сергій Тишковець
коллаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc